11
Ma
Tłumaczenia rosyjskiego ponownie
11.05.2016 16:11

Tłumaczenia rosyjskiego w Poznaniu nie są tak znowu rzakie, jakby się mogło zdawać. Po pierwsze, znajomość rosyjskiego drastycznie spadła w ogóle społeczeństwa- starsze pokolenie znało , młodsze nie umie nawet przeczytać cyrylicy...


Ostatni mój wpis pod tytułem Tłumaczenia rosyjskiego podległ działaniu jakiegoś chochlika (już nie można zrzucic na chochlika drukarskiego, bo tu sie nic nie drukuje. Może istnieje internetowa - blogowa- odmiana tego stworka?), wskutek czego zamiast tekstu - treści - na stronie wpisu pojawił sie słynnu łaciński lorem ipsum. Po całośc odsyłam,. nie nie odsyłam, bo ten tekst po łacinie jest wszystykim powszechnie znany.

Ale miało być o tłumaczeniu rosyjskiego, bo okazuje sie że wielu z nas już nie zna, zwłaszcza całe młodsze pokolenie, języka naszych wschodnich sąsiadów. Bo skąd by mieli znać rosyjski?

  • z filmów rosyjskich -darujmy sobie, kto je ogląda
  • z gazet, książek - najpierw trzeba poznac alfabet, czyli cyrylicę...
  • ze szkoły? z kursów językowych? bajki, najwyżej dzieci obejrzą Masze i niedźwiedź w oryginale.

Tak więc, bariera w postaci odmiennego alfabetu staje się naturalną przeszkoda, jak szerokotorowa linia kolejowa prowadząca od wschodniej granicy do Moskwy.

Czy stosunki gospodarcze ze wschodnimi krajami, bo przecież po rosyjsku dogadamy się też w Kijowie czy Mińsku. stoją pod  znakiem zapytania? Z pomocą spieszy tłumacz rosyjskiego w Poznaniu. w Meritum na Głogowskiej  przykład, telefon 503-117-303. Jakby co. Ałfawit my uże znajem uze piszem i czytajem.

Tłumaczenie rosyjskiego

Comments


Datenschutzerklärung
Free website powered by Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!