17
De
Pięc ważnych informacji o języku niemieckim
17.12.2015 12:41

Po pierwsze: język niemiecki nie jest taki trudny jak by się mogło wydawać. Jest jeszcze trudniejszy niż myślimy.

Rodzajniki - słynne der die das, zuupełnie nie podobne do naszych rodzajników. Przypadki w niemieckim , to jeszcze ujdzie, do tego jest ich mniej niż w języku polskim. Ale szyk zdania, rekcja, itp. Jeden plus że w miarę dobrze Niemcy wymawiają swój niemiecki. A może jednak szwedzki byłby lepszym wyborem?

Edycja na prośbę: Informacje podał nam Tłumacz przysięgly Poznań, tłumacz niemieckiego który prosił o umieszczenie tej informacji ,aby nie było niejasności co do autora. A tym razem ośrodek prowadzący kurs językowy prowadzi zarazem dział tłumaczeń w Poznaniu.

Po drugie: Materiałów jest dużo mniej ,niż do nauki angielskiego. Idąc na kurs języka niemieckiego np w Poznaniu, albo gdzie indziej, mamy wąsski wybór między dwoma trzema podręcznikami niemieckimi (z resztą całkiem przyzwoitymi) a polskimi ich odpowiednikami. typu Szkolne PWN. Patrząc, jaka gama książek jest oferowana do języka angielskiego, po prostu żal. Widać jakim biznesem musi być nauczanie mowy Szekspira w porównaniu do mowy Schillera.

Po trzecie: I wreszcie coś pozytywnego. Szukając pracy, język niemiecki może być naszym sporym atutem. Porównując do hekjtarów osób znających dość dobrze angielski, znajomość niemieckiego z pewnością nam ułatwi zadanie, w Polsce i za granicą.

Tu ciekawostka. Agencja pracy na swojej witrynie zamieszcza artykuł o potrzebie znajomości niemieckiego w Niemczech. Bo wiele osób wyjeżdża do Niemiec nie mówiąc i nie rozumiejąc mowy kraju, do którego jadą. Odnośnik internetowy do artykułu: kurs języka niemieckiego do pracy, czy potrzebny?

Po czwarte: nie zrobisz z Niemcami biznesu, nie znając języka niemieckiego. Oficjalnie rozmawiają po angielsku, jednak najważniejsze sprawy załatwia się wyłacznie w języku niemieckim.

Ciekawa strona na ten temat: Kurs języka niemieckiego w Poznaniu?. Tu także garść informacji.

Po piąte: Prawda jest taka , że nie mamy wyjścia, prędzej my nauczymy się ich języka, niż Niemcy naszego. Niemiec przyjeżdża do Polski i mówi po niemiecku, wraca do swojego heimatu i tam również mówi po niemiecku. Wszystko jasne, alles klar.

 

 

 

 

Comments


Datenschutzerklärung
Create your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!